Author Topic: Исторически геноцит върху българската история  (Read 165596 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Въз основа на горните безспорни факти поп Кръстю обвинително пита: „Кой и защо уби невинното младо момче в Лович (в Денчовата къща) и защо отиде там? Народ ли да събужда, или къща да обира и хора да убива?”.
http://nglas.wordpress.com/2013/01/26/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B8%D0%BB-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D1%86/

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354
K'va revoliucionna borba, k'vo osvoboditelno dvijenie, k'vi pet leva tezi haidyti sa nelegalni reketiori i ybici kato segashnite haidyti-politici. 8)

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354
Арслан Дервишоглу   ;D ;D ;D

Арслан e bil  Дервишоглу v kyltyrno tolerantnata religiozna Imperiq, haidytite go narekli Лъвski shtot pravi Arslanski skok na manichkata ovneshka ograda.  8)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Чувашиия  ( Чувашистан)

Чуваши, Булгари, Тюрки, Хуни,Огури, Огузи, Турци


 https://www.youtube.com/watch?v=JEnL2O1e9qw#t=297

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male


Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
В Татарстан обсъждат културното наследство, свързано с България

В гр. Казан.... бе открито шестото издание на традиционния "Болгарски форум" ...... В тазгодишния форум участие взимат широк кръг специалисти от Руската федерация, Украйна, Турция, Казахстан, Узбекистан, Киргизия, Азербайджан и др......,а от България няма участие.....що се срамите от своя произход булгар-тюрк,.....славянство,марсианство няма такава националност.

http://www.segabg.com/article.php?id=712693

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354
http://librev.com/2013-03-30-08-56-39/discussion/bulgaria/2454-history-role-2

До признаването на българската общност, българите де юре са част от т. нар. рум миллет. Без съмнение те имали съзнанието, че принадлежат и към отделна езикова общност ( bulgarite na  "Kotrag" kraven brat na "Asparyh " vuv Volshka Bulgariq vse oshte si govorqt na turkski), но според някои автори до началото на Възраждането, тя не създавала толкова силни чувства на привързаност и лоялност. След Великата френска революция (1789 – 1799 г.) започва възход на национализма в Европа, включително и в Османската империя. Въпреки това, поне до 40-те години на XIX-тивек се шири това, което в българската историография се нарича „погърчване“ на интелигенцията и то до голяма степен съвпада с поевропейчването. Дотогава гърците и гъркоманите разпространяват идеите на Просвещението, но не налагат гръцката етническа идентичност. Националната идея се изразява през този период в спорадични актове на български протест срещу денационализаторската политика на Цариградската патриаршия. През 40-те години на XIX-тивек гърците сменят споделената с останалите балканци източноправославна, патриаршистка идентичност с несподелимата елинска мегали идея. Така ромейската общност се разпада и по целия полуостров започва трескава дейност на т. н. „етнически активисти“, чиято цел е разрушаването на старата религиозна общност и трансформирането на езиковите общности, които дотогава са част от нея, в нации. Българите поемат необратимо към изграждане и признаване на своя етнорелигиозна общност.[1]

Най-активният претендент за османското наследство е Руската империя. Руско-турските войни продължават няколко века. Една укрепваща империя измества друга залязваща такава. Историците дори са изчислили, че през тези векове една война се е случвала средно на 19 години. При почти всяка от тях Русия е придобивала по нещо, усвоявала придобитото, подготвяла се за следващата война и отново е нападала Турция. Самите войни са само върхът на айсберга и една от тях е тази, която наричаме Освободителна.

Очевидно не става въпрос за епизодични или емоционални сблъсъци, а за дълготрайна стратегия, включваща всички възможни военни, дипломатически, идеологически, разузнавателни и други мерки. Много показателен пример е Втората българска легия. Всъщност, под това название в Белград се крие руско военно училище за българи. Десет години преди Освобождението неговата цел е подготовката на офицери за бъдещата българска армия.

В идеологическата област Русия много логично залага на православната карта – и самата тя, и преобладаващото население на Балканите са православни. Основният партньор отначало са гърците. Те имат огромно административно и църковно влияние в османската държава. С международна помощ първи получават националната си независимост през 1830 г. Руското влияние в новата им държава е огромно, но само за няколко години то е проиграно.

40-те години на XIX век в предишния цитат са посочени не случайно – тогава гърците започват да водят самостоятелна национална политика, включително и да използват православната солидарност за собствени цели. Идеята за възстановяване на Византийската империя върху ръководените от цариградската патриаршия земи влиза в директен сблъсък с руската политика, която реагира на това чрез преработването на религиозната пан-православна агитация в етническа пан-славянска. Последната има това предимство, че позволява да бъдат обхванати практически всички балкански народи без гръцкия. За практическата реализация на тази теория по отношение на българите се използват и българи на руска служба. Един от най-известните е руският чиновник Марин Дринов.[2]

Задачата на Дринов през цялата му руска служба и особено по време на командировката му в България е била съвсем ясна – максимално да я привърже към руската политика. Фундаменталният му ход са твърденията за славянски произход на българите. Като всяка поръчкова теория, тя цели не търсене на научната истина, а налагане на политически избор. Днес, както впрочем и през всички други периоди на отслабено руско влияние у нас, тази теория често се оспорва.[3] Но за времето си поръчката определено е изпълнена прекрасно.


http://librev.com/2013-03-30-08-56-39/discussion/bulgaria/2454-history-role-2

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354
Писателят Антони Георгиев: Много от българските поговорки са превод от …турски

 Българските турци, Турците в България


Журналистът и писател Антони Георгиев представи своя нов изследователски труд, наречен „Турците в България”. Авторът и неговият екип си поставят за цел да покажат колко са абсурдни предразсъдъците ни спрямо българските турци и това, че те са единственото малцинство в Европа, което не е емигрантско, а е част от историята и културата на държавата, в която живее, т.е в България. Антони Георгиев се съгласи с удоволствие да сподели с читателите на „Бургаски репортер” своите впечатления, натрупани по време на работата по написването на книгата.

Смятате ли, че подобни книги ще помогнат българите и турците да предолеят различията по между си, като открият, че между тях има много повече прилики?

Не искам да звучи като самохвалство, но такива книги са задължителни. В основата на всяко едно недоверие, в основата на всеки един предразсъдък стои непознаването на другия. Ако човек знае какви са били нещата, какви са в момента, има нужда от психиатър, ако продължава да търси различия вместо прилики. Малко витиевато се изказвам, но това е истината.

В основата на всички предразсъдъци стои не само непознаването на другия, но стоят идея, които някой има за другия, които не са истински. Това не се онася само за турците,  отнася се за всички в Европа. Аз като българин, когато отида в Германия и усещам предразсъдъци относно българите. Те не се отнасят лично към мен, отнасят се към други, но мога да ги усетя. Ако обясниш на хората и им покажеш, че това не е така, няма да има дискриминация.

Какво научихте вие  и вашият екип, докато се срещахте с българските турци?

Страшно много неща…

Загубихте ли някои от предразсъдъците си?

Аз лично още от времената на бургаската английска гимназия не съм имал предразсъдъци, защото винаги съм се съмнявал в това, в което са ми говорили. Бих казал, че съм научил много нови неща, безкрайно много неща. Аз съм журналист.  Основното изискване човек да стане журналист е да бъде любопитен. Защо светът така е устроен. Защо едни хора изглеждат по един начин, а други хора по друг? Това е в основата на занаята. Аз бидейки много любопитен, се насочих към неща, които не знаех. Започнах да ги научавам. Започнах да ги научавам не от книги. Учех ги от пътуване из страната, разговори с много хора, снимки на обекти…някои от които много труднодостъпни. Мога да кажа, че някои неща особено в областта на бита, на ежедневието, в областта на езика…особено, ако човек знае турски език, а аз не знам. Знам само няколко думи, но имам хора в екипа, които са турски филолози, които ми обясниха, че 90% от българските поговорки са…турски. Те са буквален превод от турски. В тази книга може да се разбере, че българската възрожденска музика от XIX век, включително революционните мелодии от типа на „Стани стани юнак бълкански” са турски.

Военни маршове ли?

Не само военни маршове, но има и такива. Например „Ясен месец веч изгрява, в цяла Странджа роб запява”, песен химн на Странджа планина. Тази песен същестувва в Турция, съществува в Гърция, в Босна и в Македония. Звучи шокиращо в началото, но човек като се замисли, какво да бъде. В онези векове на една разпадаща се империя, когато на Балканите заповат да се създават национални държави, има нужда от култура. Най-естествен източник на тази култура е старата имперска сила. И така Добри Чинтулов и всички останали са заели….

Ами „Тих бял Дунав” не е българска песен. Тя е руска песен.


http://burgas-reporter.com/2012/12/pisatelyat-antoni-georgiev-v-osnovata-na-predrazsdcite-stoi-nepoznavaneto-na-drugiya/

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male

230 лет - геноциду ногайских тюрок в России
[/color][/size]
[size=78%]http://www.turkist.org/2013/10/nogai-genocide.html[/size][/font][/font]

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
За да не ме набедят за твърде горещ поклонник на българските въстания, аз бързам да си призная, че напълно съзнавам заедно с всички слабата страна на тия наши въстания, зная, че ако ги разгледа човек със строго критическо око, ще ги намери повечето театрални, непрактически и необмислени сериозно, но кой е крив в това? Казах, че тия са най-блестящата страница от новата ни история, не притежаваме друго по-славно минало, което да ни характеризира като народ.
http://librev.com/2013-03-30-08-56-39/discussion/bulgaria/2453-istorija-rolja-1

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354





Преди 70 години СССР обявява война на България

На този ден преди 70 години Съветският съюз къса дипломатическите си отношения с Царство България и му обявява война. Три дни по-късно окупира страната, която междувременно е обявила война на Германия. Нахлуването на Червената армия на територията на България става предпоставка за осъществяването на 9-септеврийския преврат, довел БКП на власт.
Днес, информационните агенции и други медии в България не отбелязват 70-та годишнина от тази дата, определила съдбата на страната през следващия близо половин век като сателит на СССР.
Сайтът desebg.com припомня събитията отпреди 70 години. В нотата, връчена на българското правителство на 5 септември 1944 г. към 19 ч., се посочва:
„Повече от три години България е помагала на Германия във войната със Съветския съюз. Съветското правителство се е съобразявало с обстоятелството, че малката страна България не е в състояние да се съпротивлява на мощните въоръжени сили на Германия във време, когато Германия държеше в ръцете си почти цяла Европа...Въпреки това българското правителство и сега отказва да скъса с Германия, води политика на т.нар. неутралитет, по силата на която продължава да оказва пряка помощ на Германия срещу Съветския съюз...
По силата на това съветското правителство не смята повече за възможно да запазва отношения с България и заявява, че не само България се намира в състояние на война със СССР, но и Съветския съюз се намира в състояние на война с България.”
Окупацията на България от Съветския съюз обаче е замислена от съветското ръководство още през август 1944 г. и се предшества от редица други събития. След успеха на Яшко-Кишиневската операция в края на август  1944 г. Червената армия достига р. Дунав, принуждавайки Румъния да капитулира.

http://desebg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1963

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1354

КГБ призна: Сталин убил Георги Димитров


Ударът трябвало да порази най вече България.През май 1948 г. в Москва започва търсенето на „човека на Тито в София”. Най-добрият кандидат за това естествено бил 63-годишният Георги Димитров. Близка дружба и уважение го свързва с Тито. Димитров е удобен и защото е бил пречупен още от пребиваването си през 30-те години в Москва, където като Генерален Секретар на Коминтерна е трябвало мълчаливо да наблюдава как безследно изчезват един след друг неговите съратници и приятели. Със собствените си очи той е виждал смъртоносните последици от всяко инакомислие и е познавал дори най-незабележимите следи на недоволство върху лицето на Сталин. Той още в Москва е знаел, че неговият личен телохранител и зет Вълко Червенков е бил вербуван от НКВД със задачата да го следи.И все пак за Сталин било немислимо изпращането на Димитров на подсъдимата скамейка като ”титовистки заговорник и империалистически агент”. Героят от процеса за подпалването на Райстага през 1933 година, опълчил се срещу Гьоринг пред нацисткия съд и от този момент тачен от всички антифашисти, уважаван от българската партия като митологичен полубог. За да се избавят от Димитров, руснаците избрали „по-елегантен” начин. През януари 1949 г. той изчезва от София. Според някои слухове той заминал за летището, за да посрещне заместник-председателя на Съвета на министрите на СССР Андрей Вишински, който направил междинно кацане в София. Той се намирал в самолета, когато вратата зад него внезапно се затворила. Дълго време за Димитров не се знаело нищо, докато през април в пресата не се появило кратко известие, че той е болен и е в Съветския съюз. Димитров умира на 2 юли 1949 г. в московска болница. Тялото му е балсамирано от същите специалисти, които са мумифицирали и Ленин. Така и не става ясно от какво е умрял.



http://bradva.bg/bg/article/article-20364#.VAp7nFbF9g1