Аз пак казвам, незнам дали го пише в Корана или не... Но това което със сигурност е истина е, че в молитвеният дом (където мюсюлманите се молят) е АБСОЛЮТНО забранено да има изображения на живи образи (било то човешки или на животни). А църквите са пълни с икони... (т.е. образи на християнски светци), ето това ме кара да се замисля дали на истина може мюсюлманин да изпълнява намаз в църква.
Изписването на иконите в християнската религия възниква след смъртта на Мохаммад.Защото както и юдеизма и исляма,и в християнството е забранено идолопоклонничеството-пример снасянето на 10 божи заповеди от Моисей,където в 3 заповед ясно е казано:
"Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата и под земята"
На Никейския събор от 787 година.богословите решили иконите да се почитат правилно- Мотивите им били, че иконите не са идоли, както се мислело на иконоборския събор от 754 г, следователно те не трябва да се унищожават.Т.е.хората почитали не иконата,не изображението а смисълът ,който олицетворявала иконата.
Според Константин Кирил Философ позовавайки се на места от Стария Завет,той убедително показал, че иконопочитателите правят разлика между икона и идол, и че на иконата те отдават само подобаваща почит, но не и служение,което е забранено според 3-ия божи закон.
http://www.pravoslavieto.com/history/08/ikonoborstvo.htmВ случая западната католическа църква побеждава и иконите заемат своите места в църквата,но ако приемем доводите на св.Кирил то всеки човек-мюсюлманин,юдей и християнин може да се моли в църква пренебрегвайки изображенията върху иконите-а и самите икони ако религията го задължава-приемайки иконата като част от декорацията,каквато има и в джамиите и в синагогите.В случая е важен храмът ,а не изписването му с растителни,човешки и пр. декоративни изображения.