Ти лъжеш и се постарай да пишеш малко по грамотно.Ти си един провокатор и заради лошият ти български мисля , че ни си помак.
Понеже очевидно не живееш в България да ти поясня, че отдавна армията не е наборна и никой не служи за едната признателност а за пари.Полицията не може да изтрие нещо което не е в нейната компетенция, а на военните.Да не гоморим , че доказах лъжата ти за участието на дядо ти в състава на Втори украински фронт освен ако не е бил румънец.
Плохо солдать ,плохо.
Народ кото не си знае историята е подложен на какво???
циганизация
"Между 28 септември и 20 октомври войски на 3-ти Украински фронт и 2-ри Украински фронт, съвместно със сили на Народоосвободителната армия на Югославия и Отечественофронтовската българска войска провеждат Белградската операция. Нейната стратегическа цел е предотвратяването на изтеглянето от Балканите на германската армия. В резултат на операцията са пресечени нейните комуникации и тя е принудена да се оттегля от Полуострова към Унгария не по прекия маршрут, а използвайки заобиколни пътища през Черна гора и Босна.
Военнополитическото ръководство на Третия райх, анализирайки критичната обстановка вследствие на едновременния натиск от изток и запад, преценява за възможно да промени ситуацията на Западния фронт, да нанесе поражение на англо-американските войски и с освободените след това сили и средства да окаже решителен отпор на Източния фронт. Тази цел е възложена на започналото на 16 декмеври 1944 г. настъпление в Ардените.
Германското командване възнамерява да осъществи пробив и да настъпи към Антверпен, при което да бъдат блокирани и унищожени разположените в Белгия и Холандия.
Настъплението започва на 16 декември и заварва съюзниците напълно неподготвени. Съюзното командване започва спешно да съсредоточава крупни сили в полосата на активните бойни действия.
Въпреки големите загуби и острия недостиг на гориво и боеприпаси, германското командване не се отказва от идеята си да внесе обрат в бойните действия на Западния фронт. На 1 януари 1945 г. две германски армии нанасят внезапен удар в Елзас и Вогезите и бързо се придвижват в южно направление.
Москва предприема настъпателни действия по цялото протежение на Източния фронт от Балтийско море до Карпатите, с осем дни по-рано от планираното на 12 януари 1945 г. При така създадената обстановка германското командванe бива принудено да се откаже от активни настъпателни действия на Западния фронт и да започне да прехвърля боеспособни съединения на Източния.
Събитията остават в сянката за колосалните сблъсъци в Европа. Намеренията на Японската империя през 1944 г., която пристъпва към изграждане на своя сфера на национална отбрана, са да провали настъпателните планове на САЩ и Великобритания, докато натрупа достатъчно потенциал, за да поеме отново инициативата във войната срещу тях.
Вашингтон и Лондон на свой ред прокламират съвместните си намерения относно продължаването на войната в Пасифика по достатъчно недвусмислен начин: В сътрудничество със заинтересованите далекоизточни държави да продължим и разширим неотслабващия натиск върху Япония с цел нейната безусловна капитулация в максимално кратък срок.
На практика това се реализира, като американските сили постепенно стесняват обръча около японските острови. Японското командване, стреснато от очертаващия се пробив в стратегическата отбранителна линия, спешно изпраща към Филипините мощна военноморска групировка.
Бойните действия през 1944 г. укрепват военното сътрудничество в рамките на антихитлеристка коалиция и значително разширяват рамките и мащаба на стратегическото взаимодействие между съветските въоръжени сили и англо-американските войски в Европа.
Откриването на Втория фронт позволява до края на 1944 г. германските войски да бъдат напълно изтласкани от Франция, Белгия, Люксембург и Холандия.
Военните успехи на страните от антихитлеристката коалиция, достигнати през 1944 г., създават всички необходими военнополитически и стратегически предпоставки за окончателния разгром на......"
и так дальше