Написаното по горе е абсурдно.По никакьв начин не могат да бьдат сравнявани селата населявани с бьлтари християни с тези села,които са населени с някакьв друг етнос.Особенно силно това важи за цялата Тракийска низина нужно е само да обходиш този район за да разбереш,че това е друга Бьлгария,плодородна почва с модерно земеделие но калпаво стопанисване и непрекьснато реване,че все нещо не им стига.Сьвсем различно от това е положението в районите населени с помаци.Потьнали в забвение села за които се сещат управниците само когато наближат избори а инак населени с читави хора,които смело тьрсят препитание по целият свят и там кадето са попаднали доказват,че работници,като тях няма бачка се по 15 - 20 часа,други рядко оцеляват освен помаци и за разлика от другите почти винаги се врьщат в родните си села на които все повече придават свеж вид,докато много други села умират и се заличават от картата на страната.Прогледнете господа управляващи бьдещето е в нас.
Абсурдно е само това как омесваш нещата ,не друго.
Тук ставаше въпрос за това, че в селата действителността е еднаква.
От коментара ти личи ,непознаване на материята като цяло.
Това че в Тракииската низина почвите са по плодородни е ясно, другото а именно че след раздържавяването и ликвидирането на бившите ТКЗС и АПК и пр.повечето села да не кажа масата останаха без кооперации-земята на много места все още пустее а малкото хора по селата занимаващи се със земеделие се върнаха към примитивният начин на обработка на почвата и пр.
Вярно че на места има добре организирани земеделски стопанства, но за съжаление не са много .
Повечето селски стопани в масата си дребни естествено ,нямат средства за модерна техника а и тя едва ли ще е рентабилна за тях дори да имаха средства за закупуването и при това раздробяване на земята, след нейното връщане на собствениците.
Там където има създадени кооперативни стопанства ,нещата стоят по иначе естествено.
Впрочем ,както писах по горе един елементарен поглед може да потвърди казаното и съвсем лесно да се види кое е абсурдно и кое не .
Внушението, че в селата населени с различен етнос положението е различно е неправилно-по скоро може да се разсъждава в посока традиции в областа на земеделието ,като примерно българите независимо дали изповядват ислям или християнство са безспорно добри земеделци с хилядолетни традиции в областа ,докато пр.ромите не им си занимава със земеделие а пр. арменците предпочитат търговията.
Ако погледнем планинските райони ,земеделието е еднакво и в българо-християнските и в българо-мохамеданските села и традициите в тази област са не идентични ами сто процента еднакви.
Разбира се ,надали има две мнения по въпроса че има какво да се желае в тази насока -всички мисля ,бихме искали селото да процъфти, но засега градският живот печели по много причини и е по популярна дестинация за младите сред които земеделието не е особено популярно а никоя държава в евросъюза не е може да осигури мечтаната манна небесна която без много работа да осигури голяма печалба - с уговорката разбира се че всяка страна е различно богата и с различни традиции и подход в областта.