Rasate, а оти от прабългарите ич даже не са ни останали земеделски термини? А пък земеделието при славяните си е било доста добре развито. Лесно е да бучнеш някой гюрлюк в равнината край Амударя ама ела корени вековени гори, че чисти от пънове, че тори земята и изкарай просо, ръж и зеленчуци Ела по нашия край и ще ти покажа как се чисти гора за нива. И хайде да не говорим за Волжка България и градовете им Биляр, Болгар и тем подобни, оти ние сме Дунавска България
Сега ти на какъв език говориш-на български или на славянски?!
Както и по рано писах-Старобългарския език е наложен на много държави в различен период от тяхното развитие-в началото като държавен език,а в последствие и като Черковен,тъй като единствено той на равно със Латинския и гръцкия е свещен-т.е. признат от бога и църквата-виждаш резултата от латинския-формирането на романските езици,защо от старобългарския да не са формирани останалите славянски езици!!
Някой историци го признават,други не съвсем-но наложената Австро-руска версия на историята на Източна Европа започва да се пропуква все повече-т.е. земеделските термини са си чисто български,а не "славянски",виж историята-"славянските" княжества кога са обработвали земята-таврите(дн.украинци и руснаци)-са били бродници и ловци-няма да са земеделци,Белохръватите-съвремените словаци са били част от България до Симеон,Панония също.Балтите(литовците,латвийци и естонци) са били ловци,къде видя земеделци освен в България.
Ето ти пример за развитието им:
http://www.belembassy.org/bulgaria/bg/belhistory.phphttp://www.protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Slavyanski%20kalendar.htmп.с. славянската история-
http://nationalistbg.com/readarticle.php?id=1720Основните занятия на траките били земеделието и скотовъдството. Те обработвали земята с рало, на което прикрепвали металически палешник. На тях били известни почти всички познати днес земеделски култури; пшеница, ечемик, ръж, просо, лен и коноп.Освен това траките сеели чесън, лук и други зеленчуци, а отглеждали и плодни дръвчета. Твърде много било разпространено между тях и лозарството. Тракийското вино и тракийското жито били прочути в древността. Скотовъдството било разпространено особено много в планинските области. Траките развъждали овце, кози, говеда.,свине и коне.
От млякото на развъжданите животни те приготвяли масло и сирене. У траките било развито рударството и някои занаяти, главно ковачеството. Родопското племе беси се славело със своите ковачи, които изработвали хубави оръжия.
Оръдия на труда от разкопани тракийски селища в с. Мадара (Шуменско) и с. Кремиковци (Софийско).
В някой от постовете си дадох примери за тракийски думи по намерените надписи на гръцки в някой гробници и тяхното сравнение със съвременните български.Там съм посочил и примери за хетското клиновидно писмо.